XIX-asis respublikinis fortepijoninių ansamblių konkursas "Skambinu su draugu" Elektrėnuose

Ar svarbu gyvenime mokėti girdėti ir jausti vienas kitą? O gebėti palaikyti bendrą sumanymą ir darniai dirbti kartu? O susitarti tarpusavyje ar prisitaikyti prie šalia esančio žmogaus? Manau daugelis atsakytų teigiamai. Tai žmogiški įgūdžiai, reikalingi kiekviename gyvenimo žingsnyje. Įdomiausia tai, kad šiuos įgūdžius formuojame ir įgyjame ne tik per kasdienę gyvenimišką patirtį, - prie tokio jauno žmogaus augimo prisideda ir Muzika, kurią atrandame muzikuodami ne vieni, o ansamblyje. Su draugu.

Jeigu kartkartėm jaunieji muzikos mokyklų auklėtiniai, grodami individualiai (kiekvienas savo pasirinktu instrumentu), pristinga jėgų, valios ar kantrybės kasdien tobulinti savo atlikėjiškus įgūdžius, tai pasidalintas darbas grojant su draugu atrodo žymiai lengvesnis, darbo rezultatas – ryškesnis, o laikas, praleistas prie instrumento dirbant ne vienam, ne toks jau “veltui iššvaistytas” (juk spėjam ne tik pagroti, bet ir daug ką aptarti bei daug kuo pasidalinti)… Matyt čia ir slypi didžiausia ansamblinio grojimo patrauklumo paslaptis. Todėl visai nestebina, jog joks festivalis ar konkursas, kviečiantis muzikuoti ansambliuose, niekada nesiskundžia dalyvių stygiumi. Juk kartu skambėt - labai smagu.

Puikiausias to įrodymas – tai 2019 m. balandžio 19 dieną Elektrėnų meno mokykloje įvykęs XIX-asis respublikinis fortepijoninių ansamblių konkursas "Skambinu su draugu", išsiskyręs dalyvių iš įvairiausių Lietuvos regionų gausa, jaukia ir svetinga atmosfera.

Džiaugiamės ne tik sudalyvavę puikiame renginyje, bet ir galėdami pasveikinti mūsų mokyklą atstovavusius konkurso dalyvius, kuriuos tądien lydėjo didelė sėkmė - visi 3 jaunųjų pianistų ansambliai grįžo su laurais! Tai: Iustinos Kaleinikovos ir Emilijos Lokcionkinaitės ansamblis (mokytoja O. Petrušenko), C kategorijoje pelnęs Grand Prix bei du perspektyvių ketvirtokų Nedos Maurušaitytės ir Rasos Petrauskaitės (mokytojos I. Tranauskienė ir A. Pranculytė-Jončienė) bei Gabijos Grabažiūtės ir Jono Vakario Šidlausko (mokytoja A. Rekuvienė) ansambliai, A kategorijoje pelnę laureato diplomus! Visus juos kartu nuoširdžiai sveikinam ir labai didžiuojamės! Juk, kaip sakė maestro M. Rostropovičius, “<…> Išgyvenimai, kurių suteikia muzika, daro sielą atviresnę viskam - ir grožiui, ir žmonėms, ir santykiams su šeima ar draugais”…

Fortepijono mokytoja metodininkė Agnė Rekuvienė