XX respublikinis muzikos (meno) mokyklų jaunųjų pianistų festivalis-maratonas

Kasmet gruodžio pradžioje Kaunas ne tik tradiciškai įžiebia kalėdinę eglutę, miestui skelbdamas didžiųjų metų švenčių laukimo pradžią. Miestas kaskart sužimba šventinėmis girliandomis, o didžiosios salės prisipildo nuostabios fortepijono muzikos... Kalėdinės Kauno eglutės įžiebimo šventė visuomet sutampa su puikiu, jau gilias tradicijas turinčiu, miesto renginiu - respublikiniu muzikos (meno) mokyklų jaunųjų pianistų festivaliu-maratonu. Jau devyniolika metų iš eilės Kauno krašto jaunieji pianistai - nuo pačių mažiausių iki didžiausių - džiugino klausytojus pačiose gražiausiose Kauno miesto salėse atlikdami puikiausias fortepijonines pjeses. Šis Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos organizuojamas renginys visuomet stebindavo savo mastu, dalyvių, juos ruošusių mokytojų ir klausytojų gausa.

Šiais metais šis festivalis - jubiliejinis, dvidešimtasis. Tačiau šįkart pasaulinė pandemijos situacija ir pritilę muzikos mokyklų koridoriai, atrodo, nežadėjo nieko gera. Atrodė, kad jubiliejiniam festivaliui jau nelemta įvykti, nes nutilęs muzikos mokyklų gaudesys, rodės, atspindi ir visą muzikavimo stagnaciją. Tačiau tai - tik iliuzija. Visas muzikavimas tiesiog pakeitė savo „gyvenamąją vietą“: persikėlė į kiekvieno mokytojo ir mokinio namus, todėl tapo mažiau matomas ir girdimas kitiems. Fortepijono muzikos entuziastai - organizatoriai, fortepijono mokytojai ir savo instrumentą mylintys vaikai muzikuoti tikrai nenustojo. Priešingai - pandemija tik lėmė visiškai naują renginio formatą - jis persikėlė į virtualią erdvę,- bet anaiptol neužgesino muzikavimo džiaugsmo. Paradoksalu, jog pati karantino situacija inspiravo jubiliejinio maratono naujumą, išskirtinumą ir tradicinę šventę pavertė ypatinga ir įsimintina. Jeigu anksčiau galėdavome renginiu pasidžiaugti tik vieną dieną, tai virtualus festivalis-maratonas, vykstantis visą gruodžio mėnesį, leidžia džiaugtis juo nors ir kasdien. Jeigu anksčiau mes galėdavome išgirsti tik vienoje salėje muzikuojančių atlikėjų pasirodymus, tai šiais metais galime išgirsti visų mokyklų, visų atlikėjų pasirodymus bet kokiu mums patogiu laiku ir labiausiai mums patikusius atlikėjus paskatinti, jų pasirodymus pažymint „patiktukais“ (širdelėmis). Nuostabu, kad net ir tokiomis sąlygomis festivalyje dalyvavo net 432 atlikėjai iš 37 Lietuvos meno ir muzikos mokyklų, o juos ruošė 215 mokytojų.

Kauno M. Petrausko muzikos mokyklos fortepijono mokytojos Irina Tranauskienė, Svetlana Cibulskienė, Jurgita Momotiukaitė-Ačienė, Olga Petrušenko, Angelė Dumčiuvienė, Agnė Pranculytė-Jončienė, Rūta Varnienė ir Agnė Rekuvienė taip pat prisidėjo prie šios šventės kūrimo, paruošusios šiam renginiui nemažą būrį šaunių pianistų. Jubiliejiniame festivalyje-maratone dalyvavo: Rasa Petrauskaitė, Gabija Žadauskaitė, Margarita Dmitrenko, Timas Timūras Žukas, Ema Keserauskaitė, Andrius Micė, Guostė Lukoševičiūtė, Anelė Naruševičiūtė, Viktorija Rakčejeva, Neda Maurušaitytė, Iustina Kaleinikova, Emilija Lokcionkinaitė, Ieva Dumčiūtė, Rusnė Vaitekūnaitė, Domas Tarvidas, Jonas Vakaris Šidlauskas, Gabija Grabažiūtė.

Tad, pasak renginio organizatorių, vyksta „neregėtas, negirdėtas maratonų maratonas“, kuris tęsis visą gruodžio mėnesį! Ir visi galime jo pasiklausyti, pasidžiaugti ir juo pasidalinti!
Todėl kviečiame:

Virtuali atlikėjų galerija veikia:
https://padlet.com/xxmaratonas/festivalis
https://padlet.com/xxmaratonas/festivalis2 (čia rasime M. Petrausko muzikos mokyklos atlikėjų pasirodymus)

Linkime visiems ramaus advento, sveikų, šiltų, jaukių Šv. Kalėdų ir Naujų metų!

Fortepijono mokytoja metodininkė Agnė Rekuvienė

 

Renginio nuotraukos