II-asis respublikinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Karališkasis barokas - 2021“

Vasario šeštąją, žiemišką, labai šaltą ir ypač saulėtą šeštadienį, virtualioje erdvėje - youtube platformoje - skambėjo Kauno „Vyturio“ gimnazijos Muzikos skyriaus organizuotas II-asis respublikinis jaunųjų atlikėjų konkursas „Karališkasis barokas - 2021“. Tas šeštadienis konkurso dalyviams - atlikėjams, mokytojams, koncertmeisteriams ir dalyvių tėvams - tikrai nebuvo dar viena karantino sąlygų apribota rutininė diena. Gerą pusdienį visi galėjome gėrėtis daugybės jaunųjų muzikantų, besivaržiusių fortepijono, styginių, pučiamųjų, akordeono, liaudies instrumentų ir vokalo kategorijose, atliekama nuostabiai turininga, puošnia ir turtinga barokine muzika.

Pasikeitus ugdymo(si) galimybėms ir konkursams persikėlus į virtualią erdvę, netikėtai atradome ir naujus tokio konkurso atlikėjų pasirodymo pateikimo privalumus. Kadangi viso konkurso vaizdo įrašų eigą buvo galima stebėti tiesiogiai, tad ir patys dalyviai galėjo stebėti savo atlikimą iš šalies, išgirsti visus savo konkurentų pasirodymus, kartu įvertindami ir savo pasiektą meninį atlikimo lygį bendrame atlikėjų kontekste. O tai labai augina, brandina ir motyvuoja siekti dar didesnių meninių aukštumų.

Konkursų didžiausias privalumas visada buvo ir yra tas, kad jaunieji atlikėjai, besiruošdami konkurso pasirodymui, mokosi daug sparčiau ir tikslingiau, nes prasmingam tobulėjimui turi labai konkretų tikslą. Gyvenant, mokant ir mokantis šiuo nelengvu periodu, „nepamesti kurso“ ir turėti tikslą yra ypač svarbu. Stebint šį renginį ir įsitikinome bei galėjome pasidžiaugti, kad profesionaliai muzikuojančiųjų yra išties daug, ir pasikeitusios mokymosi sąlygos neįtakojo nei mokytojų užsidegimo auginant jaunuosius atlikėjus, nei pačių atlikėjų noro muzikuoti ir džiaugtis karališku baroko epochos palikimu...

Šio konkurso dalyvių ir laureatų tarpe - ir mūsų mokyklos jaunieji atlikėjai!

Džiaugiamės, didžiuojamės visais ir sveikiname:

Rusnę Vaitekūnaitę 2 kl. (mokytoja R. Varnienė) - I vieta (A 1)
Skaistę Vaidelytę 4 kl. (mokytoja V. Mačiokienė) - I vieta (A 2)
Evą Narauskaitę 7 kl. (mokytoja D. Medėkšaitė-Balčiūnienė) - I vieta (D 4)
Andrių Micę 1 kl. (mokytoja A. Dumčiuvienė) - II vieta (A 1)
Simoną Janavičiūtę 3 kl. (mokytoja S. Cibulskienė) - II vieta (A 2)
Rusnę Kivaraitę 4 kl. (mokytoja S. Ližaitienė) - II vieta (E 2)
Gabiją Grabažiūtę 6 kl. (mokytoja A. Rekuvienė) - II vieta (A 3)
Joną Vakarį Šidlauską 6 kl. (mokytoja A. Rekuvienė) - II vieta (A 3)
Gabiją Žadauskaitę 8 kl. (mokytoja S. Cibulskienė) - II vieta (A 4)
Godą Šniepytę 3 kl. (mokytoja R. Bobinienė, koncertmeisterė A. Gakaitė) - III vieta (B 2)
Adriją Vilkauskaitę 5 kl. (mokytoja L. Sargsyan) - III vieta (A 3)

Fortepijono mokytoja metodininkė Agnė Rekuvienė