Respublikinis teatralizuotas muzikos festivalis „ZooMuzika - 2021”

Britų dramaturgas Tom Stoppard kažkada yra pasakęs: „Jei nešiosiesi vaikystę su savimi - niekada nesensi.“ Ir šis posakis skaitančiajam net nekelia klausimo „Kodėl?“ Nes atsakymas - akivaizdus. Juk pats nuostabiausias vaikystės kūrybiškumo, įsišėlusios fantazijos, dvasios jaunystės ir džiaugsmo šaltinis visų buvusių, esamų ir būsimų kartų vaikams - buvo, yra ir bus - žaidimai!

Kol vaikai maži, jiems įdomiausia tyrinėjimų vieta yra gyvenama erdvė ir artimiausias kiemas. Tačiau augančiai jaunai ir smalsiai asmenybei kūrybiškai save išreikšti norisi kaskart vis įvairiau. Ir laimingi tie vaikai, kuriems išmintingi tėvai ir entuziazmo nestokojantys mokytojai pasiūlo pabandyti save išreikšti per muziką. Tuomet, jų dėka, vaikystės žaidimų keliai iš vaikų balsais aidinčių kiemų ir fantaziją žadinančių užkaborių nusidriekia iki mylimo muzikos instrumento: fortepijono, smuiko, kanklių, gitaros ar fleitos...

Šiais metais, jau antrą kartą virtualiai, Kauno M. Petrausko muzikos mokykla pakvietė visus mėgstančius muzikuoti Lietuvos vaikus kartu su muzika pažaisti ir pafantazuoti, atliekant kūrinį, atspindintį kokį nors gyvūną. Kad geriau pavyktų perteikti kūrinio nuotaiką ir charakterį, virtualus respublikinis teatralizuotas muzikos festivalis „ZooMuzika - 2021” atlikėjams suteikė progą pademonstruoti savo išradingumą, pasirenkant savo atliekamam kūriniui atitinkamą įvaizdį - kostiumą. Tad, kartu žaidžiant ir muzikuojant, jaunieji atlikėjai gavo trumpam „įlįsti“ į savo pasirinkto gyvūno „kailį“.

Norinčiųjų pasirodyti muzikinėje fiestoje atlikėjų gausa ir kūrybiškumas maloniai nustebino - sulaukėme net 92 pasirodymų video įrašų net iš 29 skirtingų Lietuvos meno ir muzikos mokyklų! Džiugu ir tai, kad ypač aktyviai šiame festivalyje dalyvauja ir berniukai - smagu stebėti, kad auga šaunių, išsilavinusių ir menui neabejingų Lietuvos vyrų karta!

Muzikiniai artistų žaidimai priminė garsiojo poeto Justino Marcinkevičiaus eilėraščio „Vaikų žemė“ eilutes:

„Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia,
nesvarstydami - kodėl ir kam.
Jeigu šita žemė kam priklauso,
tai pirmiausia, žinoma, vaikams...“

Ar teisus poetas - kviečiame įsitikinti stebint festivalio akimirkas. Juk geriau už žodžius byloja vaizdas, tad - malonaus žiūrėjimo ir gerų įspūdžių!

Nuoširdžiai ačiū visiems virtualaus respublikinio teatralizuoto muzikos festivalio „ZooMuzika - 2021” dalyviams, jų mokytojams, koncertmeisteriams ir atlikėjų tėveliams! Jūsų dėka suprantame, kad tai, ką darome, yra vertinga ir reikalinga! RENGINIO DALYVIAI: Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykla, Kauno 1-oji muzikos mokykla, Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokykla, Kauno chorinio dainavimo mokykla „Varpelis“, Kauno sakralinės muzikos mokykla, Kauno Tylos muzikos studija, Kėdainių muzikos mokykla, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla, Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykla, Kuršėnų meno mokykla, Lazdijų meno mokykla, Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla, Prienų meno mokykla, Rietavo M. K. Oginskio meno mokykla, Trakų meno mokykla, Trakų r. Rūdiškių muzikos mokykla, Šiaulių Dainų muzikos mokykla, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla, Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla, Vilniaus r. Nemenčinės muzikos mokykla, Tauragės meno mokykla, Ukmergės meno mokykla, Utenos meno mokykla, Visagino kūrybos ir menų akademija, Vilkaviškio muzikos mokykla. Zarasų meno mokykla.

Fortepijono mokytoja metodininkė Agnė Rekuvienė

I dalies programėlė